EEU-FC1H331B
EEU-FC1H331B
Part Number :
EEU-FC1H331B
Description :
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Datasheet :
EEU-FC1H331B.pdf
In Stock :
3434
Delivery Services :
EEU-FC1H331B
Comments
    EEU-FC1H331B Specifications
    Packaging:
    Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
    Capacitance:
    330 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    50 V
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    Lifetime@Temp:
    5000 Hrs @ 105°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    RippleCurrent@LowFrequency:
    962 mA @ 120 Hz
    RippleCurrent@HighFrequency:
    1.48 A @ 100 kHz
    Impedance:
    63 mOhms
    LeadSpacing:
    0.197 (5.00mm)
    Size/Dimension:
    0.492 Dia (12.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.866 (22.00mm)
    Through Hole
    EEU-FC1H331B FAQ
    1. How to order EEU-FC1H331B on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the EEU-FC1H331B price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of EEU-FC1H331B?
    EEU-FC1H331B Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.