EEU-HD1A682
EEU-HD1A682
Part Number :
EEU-HD1A682
Description :
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Datasheet :
EEU-HD1A682.pdf
In Stock :
2464
Delivery Services :
EEU-HD1A682
Comments
    EEU-HD1A682 Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Capacitance:
    6800 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10 V
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    Lifetime@Temp:
    2000 Hrs @ 105°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    RippleCurrent@LowFrequency:
    1.57 A @ 120 Hz
    RippleCurrent@HighFrequency:
    1.806 A @ 100 kHz
    Impedance:
    LeadSpacing:
    0.197 (5.00mm)
    Size/Dimension:
    0.492 Dia (12.50mm)
    Height-Seated(Max):
    1.063 (27.00mm)
    Through Hole
    EEU-HD1A682 FAQ
    1. How to order EEU-HD1A682 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the EEU-HD1A682 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of EEU-HD1A682?
    EEU-HD1A682 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.