EEU-HD1V221
EEU-HD1V221
Part Number :
EEU-HD1V221
Description :
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Datasheet :
EEU-HD1V221.pdf
In Stock :
2914
Delivery Services :
EEU-HD1V221
Comments
    EEU-HD1V221 Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Capacitance:
    220 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    35 V
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    Lifetime@Temp:
    1000 Hrs @ 105°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    RippleCurrent@LowFrequency:
    270 mA @ 120 Hz
    RippleCurrent@HighFrequency:
    405 mA @ 100 kHz
    Impedance:
    LeadSpacing:
    0.138 (3.50mm)
    Size/Dimension:
    0.315 Dia (8.00mm)
    Height-Seated(Max):
    0.512 (13.00mm)
    Through Hole
    EEU-HD1V221 FAQ
    1. How to order EEU-HD1V221 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the EEU-HD1V221 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of EEU-HD1V221?
    EEU-HD1V221 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.