ELJ-FA3R9KF
ELJ-FA3R9KF
Part Number :
ELJ-FA3R9KF
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 3.9UH 175MA 1.3OHM SMD
Datasheet :
ELJ-FA3R9KF.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
189
Delivery Services :
ELJ-FA3R9KF
Comments
    ELJ-FA3R9KF Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    FA
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    3.9 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    175 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    1.3Ohm Max
    Q@Freq:
    30 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    60MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    ELJ-FA3R9KF FAQ
    1. How to order ELJ-FA3R9KF on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ELJ-FA3R9KF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ELJ-FA3R9KF?
    ELJ-FA3R9KF Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.