ELJ-RF2N7ZFB
ELJ-RF2N7ZFB
Part Number :
ELJ-RF2N7ZFB
Description :
FIXED IND 2.7NH 400MA 100MOHM SM
Datasheet :
ELJ-RF2N7ZFB.pdf
In Stock :
105
Delivery Services :
ELJ-RF2N7ZFB
Comments
    ELJ-RF2N7ZFB Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Series:
    RF
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    2.7 nH
    Tolerance:
    ±0.2nH
    CurrentRating(Amps):
    400 mA
    DCResistance(DCR):
    100mOhm Max
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    5.5GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz
    Size/Dimension:
    0402 (1005 Metric)
    ELJ-RF2N7ZFB FAQ
    1. How to order ELJ-RF2N7ZFB on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ELJ-RF2N7ZFB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ELJ-RF2N7ZFB?
    ELJ-RF2N7ZFB Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.