ELJ-RF39NGFB
ELJ-RF39NGFB
Part Number :
ELJ-RF39NGFB
Description :
FIXED IND 39NH 150MA 1.7 OHM SMD
Datasheet :
ELJ-RF39NGFB.pdf
In Stock :
360
Delivery Services :
ELJ-RF39NGFB
Comments
    ELJ-RF39NGFB Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Series:
    RF
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    39 nH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    150 mA
    DCResistance(DCR):
    1.7Ohm Max
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.8GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -20°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz
    Size/Dimension:
    0402 (1005 Metric)
    ELJ-RF39NGFB FAQ
    1. How to order ELJ-RF39NGFB on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ELJ-RF39NGFB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ELJ-RF39NGFB?
    ELJ-RF39NGFB Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.