ELJ-SA181KF
ELJ-SA181KF
Part Number :
ELJ-SA181KF
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 180UH 5MA 11 OHM SMD
Datasheet :
ELJ-SA181KF.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
123
Delivery Services :
ELJ-SA181KF
Comments
    ELJ-SA181KF Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SA
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    180 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    5 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    11Ohm Max
    Q@Freq:
    40 @ 1.5MHz
    Frequency-SelfResonant:
    5MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    ELJ-SA181KF FAQ
    1. How to order ELJ-SA181KF on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ELJ-SA181KF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ELJ-SA181KF?
    ELJ-SA181KF Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.