ELL-4GG1R8N
ELL-4GG1R8N
Part Number :
ELL-4GG1R8N
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 1.8UH 1.55A 71MOHM SMD
Datasheet :
ELL-4GG1R8N.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
504
Delivery Services :
ELL-4GG1R8N
Comments
    ELL-4GG1R8N Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    G
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    1.8 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    1.55 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.9A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    71mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    ELL-4GG1R8N FAQ
    1. How to order ELL-4GG1R8N on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ELL-4GG1R8N price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ELL-4GG1R8N?
    ELL-4GG1R8N Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.