EMK212B7225KGHT
EMK212B7225KGHT
Part Number :
EMK212B7225KGHT
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805
Datasheet :
EMK212B7225KGHT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3263
Delivery Services :
EMK212B7225KGHT
Comments
    EMK212B7225KGHT Specifications
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    M
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)
    LeadSpacing:
    EMK212B7225KGHT FAQ
    1. How to order EMK212B7225KGHT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the EMK212B7225KGHT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of EMK212B7225KGHT?
    EMK212B7225KGHT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.