ERJ-H3QJ2R2V
ERJ-H3QJ2R2V
Part Number :
ERJ-H3QJ2R2V
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
RES 2.2 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet :
ERJ-H3QJ2R2V.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
5000
Delivery Services :
ERJ-H3QJ2R2V
Comments
    ERJ-H3QJ2R2V Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    ERJ-H3Q
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    2.2 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    0.022 (0.55mm)
    NumberofTerminations:
    ERJ-H3QJ2R2V FAQ
    1. How to order ERJ-H3QJ2R2V on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ERJ-H3QJ2R2V price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ERJ-H3QJ2R2V?
    ERJ-H3QJ2R2V Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.