ETQ-P1W2R2WFP
ETQ-P1W2R2WFP
Part Number :
ETQ-P1W2R2WFP
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 2.2UH 3.4A 77.3MOHM SM
Datasheet :
ETQ-P1W2R2WFP.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
729
Delivery Services :
ETQ-P1W2R2WFP
Comments
    ETQ-P1W2R2WFP Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    2-SMD, J-Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PCC-M0512W (MC)
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.4 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    77.3mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    ETQ-P1W2R2WFP FAQ
    1. How to order ETQ-P1W2R2WFP on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ETQ-P1W2R2WFP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ETQ-P1W2R2WFP?
    ETQ-P1W2R2WFP Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.