ETQ-P4M6R8KVC
ETQ-P4M6R8KVC
Part Number :
ETQ-P4M6R8KVC
Manufacturer :
Panasonic Electronic Components
Description :
FIXED IND 6.8UH 8.9A 20.35 MOHM
Datasheet :
ETQ-P4M6R8KVC.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
236
Delivery Services :
ETQ-P4M6R8KVC
Comments
    ETQ-P4M6R8KVC Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    2-SMD, J-Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    PCC-M1040M-LP
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal Composite
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    8.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    12.1A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    20.35mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    ETQ-P4M6R8KVC FAQ
    1. How to order ETQ-P4M6R8KVC on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the ETQ-P4M6R8KVC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ETQ-P4M6R8KVC?
    ETQ-P4M6R8KVC Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.