F931V105MAA
F931V105MAA
Part Number :
F931V105MAA
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP TANT 1UF 20% 35V 1206
Datasheet :
F931V105MAA.pdf
Category :
Tantalum Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
1516
Delivery Services :
F931V105MAA
Comments
    F931V105MAA Specifications
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    F93
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    35 V
    Type:
    Molded
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    7.5Ohm @ 100kHz
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime@Temp:
    2000 Hrs @ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    0.071 (1.80mm)
    LeadSpacing:
    ManufacturerSizeCode:
    A
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    F931V105MAA FAQ
    1. How to order F931V105MAA on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the F931V105MAA price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of F931V105MAA?
    F931V105MAA Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.