HTEL20120H-R47MSR
HTEL20120H-R47MSR
Part Number :
HTEL20120H-R47MSR
Manufacturer :
Delta Electronics/Cyntec
Description :
20120H 1.47H 20%
Datasheet :
HTEL20120H-R47MSR.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
153
Delivery Services :
HTEL20120H-R47MSR
Comments
    HTEL20120H-R47MSR Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    HTEL20120H
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    0.47 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    4 A
    Current-Saturation(Isat):
    4.8A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    25mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    HTEL20120H-R47MSR FAQ
    1. How to order HTEL20120H-R47MSR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the HTEL20120H-R47MSR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HTEL20120H-R47MSR?
    HTEL20120H-R47MSR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.