IHLE2020CDER4R7M51
IHLE2020CDER4R7M51
Part Number :
IHLE2020CDER4R7M51
Manufacturer :
Vishay Dale
Description :
IHLE-2020CD-51 4.7 20% ER E3
Datasheet :
IHLE2020CDER4R7M51.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
190
Delivery Services :
IHLE2020CDER4R7M51
Comments
    IHLE2020CDER4R7M51 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    IHLE-2020CD-51
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Iron Powder
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    4.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    6A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    78.3mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    23.8MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    IHLE2020CDER4R7M51 FAQ
    1. How to order IHLE2020CDER4R7M51 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the IHLE2020CDER4R7M51 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHLE2020CDER4R7M51?
    IHLE2020CDER4R7M51 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.