IMC1210ER220K
IMC1210ER220K
Part Number :
IMC1210ER220K
Manufacturer :
Vishay Dale
Description :
FIXED IND 22UH 145MA 3.7 OHM SMD
Datasheet :
IMC1210ER220K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
555
Delivery Services :
IMC1210ER220K
Comments
    IMC1210ER220K Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    IMC-1210
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Iron Powder
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    145 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    3.7Ohm Max
    Q@Freq:
    30 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    19MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1210
    IMC1210ER220K FAQ
    1. How to order IMC1210ER220K on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the IMC1210ER220K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IMC1210ER220K?
    IMC1210ER220K Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.