IMC1210ER3R3K
IMC1210ER3R3K
Part Number :
IMC1210ER3R3K
Description :
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.2OHM SMD
Datasheet :
IMC1210ER3R3K.pdf
In Stock :
473
Delivery Services :
IMC1210ER3R3K
Comments
    IMC1210ER3R3K Specifications
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    260 mA
    DCResistance(DCR):
    1.2Ohm Max
    Q@Freq:
    30 @ 7.96MHz
    Frequency-SelfResonant:
    60MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz
    1210
    IMC1210ER3R3K FAQ
    1. How to order IMC1210ER3R3K on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the IMC1210ER3R3K price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IMC1210ER3R3K?
    IMC1210ER3R3K Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.