IMC1210ER470K
IMC1210ER470K
Part Number :
IMC1210ER470K
Description :
FIXED IND 47UH 91MA 9 OHM SMD
Datasheet :
IMC1210ER470K.pdf
In Stock :
284
Delivery Services :
IMC1210ER470K
Comments
    IMC1210ER470K Specifications
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    91 mA
    DCResistance(DCR):
    9Ohm Max
    Q@Freq:
    30 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    14MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz
    1210
    IMC1210ER470K FAQ
    1. How to order IMC1210ER470K on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the IMC1210ER470K price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IMC1210ER470K?
    IMC1210ER470K Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.