INA321EA/2K5G4
INA321EA/2K5G4
Part Number :
INA321EA/2K5G4
Manufacturer :
Texas Instruments
Description :
IC INST AMP 1 CIRCUIT 8VSSOP
Datasheet :
INA321EA/2K5G4.pdf
Category :
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2812
Delivery Services :
INA321EA/2K5G4
Comments
    INA321EA/2K5G4 Specifications
    Category:
    Package/Case:
    8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Discontinued at Mosen
    AmplifierType:
    Instrumentation
    NumberofCircuits:
    1
    OutputType:
    Rail-to-Rail
    SlewRate:
    0.4V/µs
    GainBandwidthProduct:
    -3dbBandwidth:
    500 kHz
    Current-InputBias:
    0.5 pA
    Voltage-InputOffset:
    200 µV
    Current-Supply:
    40µA
    Current-Output/Channel:
    16 mA
    Voltage-SupplySpan(Min):
    2.5 V
    Voltage-SupplySpan(Max):
    5.5 V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    INA321EA/2K5G4 FAQ
    1. How to order INA321EA/2K5G4 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the INA321EA/2K5G4 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of INA321EA/2K5G4?
    INA321EA/2K5G4 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.