KLZ2012MHR4R7WTD25
KLZ2012MHR4R7WTD25
Part Number :
KLZ2012MHR4R7WTD25
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 4.7UH 500MA 390MOHM SM
Datasheet :
KLZ2012MHR4R7WTD25.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
188
Delivery Services :
KLZ2012MHR4R7WTD25
Comments
    KLZ2012MHR4R7WTD25 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    KLZ-HR
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    500 mA
    Current-Saturation(Isat):
    180mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    390mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    InductanceFrequency-Test:
    2 MHz
    Features:
    Soft Termination
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0805 (2012 Metric)
    KLZ2012MHR4R7WTD25 FAQ
    1. How to order KLZ2012MHR4R7WTD25 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the KLZ2012MHR4R7WTD25 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KLZ2012MHR4R7WTD25?
    KLZ2012MHR4R7WTD25 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.