L0603B470MPWFT
L0603B470MPWFT
Part Number :
L0603B470MPWFT
Manufacturer :
KEMET
Description :
FIXED IND 47UH 90MA 5.8 OHM SMD
Datasheet :
L0603B470MPWFT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
230
Delivery Services :
L0603B470MPWFT
Comments
    L0603B470MPWFT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    L-PWF
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    90 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    5.8Ohm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    11MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0603 (1608 Metric)
    L0603B470MPWFT FAQ
    1. How to order L0603B470MPWFT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the L0603B470MPWFT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L0603B470MPWFT?
    L0603B470MPWFT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.