L78L10CD13TR
L78L10CD13TR
Part Number :
L78L10CD13TR
Manufacturer :
STMicroelectronics
Description :
IC REG LINEAR 10V 100MA 8SO
Datasheet :
L78L10CD13TR.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3260
Delivery Services :
L78L10CD13TR
Comments
    L78L10CD13TR Specifications
    Category:
    Package/Case:
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    OutputConfiguration:
    Positive
    OutputType:
    Fixed
    NumberofRegulators:
    1
    Voltage-Input(Max):
    30V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    10V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    Current-Output:
    100mA
    Current-Quiescent(Iq):
    5.5 mA
    Current-Supply(Max):
    6 mA
    PSRR:
    45dB (120Hz)
    ControlFeatures:
    ProtectionFeatures:
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    L78L10CD13TR FAQ
    1. How to order L78L10CD13TR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the L78L10CD13TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of L78L10CD13TR?
    L78L10CD13TR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.