LB3218T2R2MV
LB3218T2R2MV
Part Number :
LB3218T2R2MV
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 2.2UH 775MA 90MOHM SMD
Datasheet :
LB3218T2R2MV.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2365
Delivery Services :
LB3218T2R2MV
Comments
    LB3218T2R2MV Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1207 (3218 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series:
    LB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    775 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    90mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    68MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1207 (3218 Metric)
    LB3218T2R2MV FAQ
    1. How to order LB3218T2R2MV on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LB3218T2R2MV price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LB3218T2R2MV?
    LB3218T2R2MV Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.