LP38693MPX-3.3/NOPB
LP38693MPX-3.3/NOPB
Part Number :
LP38693MPX-3.3/NOPB
Description :
IC REG LIN 3.3V 500MA SOT223-5
Datasheet :
LP38693MPX-3.3/NOPB.pdf
In Stock :
3779
Delivery Services :
LP38693MPX-3.3/NOPB
Comments
    LP38693MPX-3.3/NOPB Specifications
    Package/Case:
    TO-261-5, TO-261AB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Voltage-Input(Max):
    10V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.55V @ 500mA
    Current-Output:
    500mA
    Current-Quiescent(Iq):
    55 µA
    Current-Supply(Max):
    100 µA
    PSRR:
    55dB (120Hz)
    ControlFeatures:
    Enable
    ProtectionFeatures:
    Over Temperature
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    LP38693MPX-3.3/NOPB FAQ
    1. How to order LP38693MPX-3.3/NOPB on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LP38693MPX-3.3/NOPB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LP38693MPX-3.3/NOPB?
    LP38693MPX-3.3/NOPB Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.