LP3992IMFX-1.5/NOPB
LP3992IMFX-1.5/NOPB
Part Number :
LP3992IMFX-1.5/NOPB
Description :
IC REG LINEAR 1.5V 30MA SOT23-5
Datasheet :
LP3992IMFX-1.5/NOPB.pdf
In Stock :
3077
Delivery Services :
LP3992IMFX-1.5/NOPB
Comments
    LP3992IMFX-1.5/NOPB Specifications
    Package/Case:
    SC-74A, SOT-753
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Voltage-Input(Max):
    5.2V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    1.5V
    Current-Output:
    30mA
    Current-Quiescent(Iq):
    50 µA
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    40dB ~ 30dB (1kHz ~ 20kHz)
    ControlFeatures:
    Enable
    ProtectionFeatures:
    Over Temperature, Short Circuit
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    LP3992IMFX-1.5/NOPB FAQ
    1. How to order LP3992IMFX-1.5/NOPB on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LP3992IMFX-1.5/NOPB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LP3992IMFX-1.5/NOPB?
    LP3992IMFX-1.5/NOPB Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.