LQH2HPZ3R3MJRL
LQH2HPZ3R3MJRL
Part Number :
LQH2HPZ3R3MJRL
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 3.3UH 1.42A 156MOHM SM
Datasheet :
LQH2HPZ3R3MJRL.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
225
Delivery Services :
LQH2HPZ3R3MJRL
Comments
    LQH2HPZ3R3MJRL Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQH2
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.42 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.45A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    156mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    45MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1008 (2520 Metric)
    LQH2HPZ3R3MJRL FAQ
    1. How to order LQH2HPZ3R3MJRL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQH2HPZ3R3MJRL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQH2HPZ3R3MJRL?
    LQH2HPZ3R3MJRL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.