LQH2MCN8R2M02L
LQH2MCN8R2M02L
Part Number :
LQH2MCN8R2M02L
Description :
FIXED IND 8.2UH 235MA 1.43OHM SM
Datasheet :
LQH2MCN8R2M02L.pdf
In Stock :
482
Delivery Services :
LQH2MCN8R2M02L
Comments
    LQH2MCN8R2M02L Specifications
    Package/Case:
    0806 (2016 Metric)
    Series:
    LQH2
    Inductance:
    8.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    235 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    1.43Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    50MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Size/Dimension:
    0806 (2016 Metric)
    LQH2MCN8R2M02L FAQ
    1. How to order LQH2MCN8R2M02L on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQH2MCN8R2M02L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQH2MCN8R2M02L?
    LQH2MCN8R2M02L Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.