LQH2MPZ100MGRL
LQH2MPZ100MGRL
Part Number :
LQH2MPZ100MGRL
Description :
FIXED IND 10UH 480MA 1.056OHM SM
Datasheet :
LQH2MPZ100MGRL.pdf
In Stock :
112
Delivery Services :
LQH2MPZ100MGRL
Comments
    LQH2MPZ100MGRL Specifications
    Package/Case:
    0806 (2016 Metric)
    Series:
    LQH2
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    480 mA
    Current-Saturation(Isat):
    610mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    1.056Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    30MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Size/Dimension:
    0806 (2016 Metric)
    LQH2MPZ100MGRL FAQ
    1. How to order LQH2MPZ100MGRL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQH2MPZ100MGRL price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQH2MPZ100MGRL?
    LQH2MPZ100MGRL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.