LQH32DN4R7M53L
LQH32DN4R7M53L
Part Number :
LQH32DN4R7M53L
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 4.7UH 650MA 130MOHM SM
Datasheet :
LQH32DN4R7M53L.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
426
Delivery Services :
LQH32DN4R7M53L
Comments
    LQH32DN4R7M53L Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQH32
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    650 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    130mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    43MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1210 (3225 Metric)
    LQH32DN4R7M53L FAQ
    1. How to order LQH32DN4R7M53L on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQH32DN4R7M53L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQH32DN4R7M53L?
    LQH32DN4R7M53L Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.