LQH3NPH101MMEL
LQH3NPH101MMEL
Part Number :
LQH3NPH101MMEL
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 100UH 430MA 1.908 OHM
Datasheet :
LQH3NPH101MMEL.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
244
Delivery Services :
LQH3NPH101MMEL
Comments
    LQH3NPH101MMEL Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1212 (3030 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQH3
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    430 mA
    Current-Saturation(Isat):
    260mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    1.908Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    3MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1212 (3030 Metric)
    LQH3NPH101MMEL FAQ
    1. How to order LQH3NPH101MMEL on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQH3NPH101MMEL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQH3NPH101MMEL?
    LQH3NPH101MMEL Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.