LQP18MN1N3C02D
LQP18MN1N3C02D
Part Number :
LQP18MN1N3C02D
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 1.3NH 300MA 300MOHM SM
Datasheet :
LQP18MN1N3C02D.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
710
Delivery Services :
LQP18MN1N3C02D
Comments
    LQP18MN1N3C02D Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQP18
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Thick Film
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    1.3 nH
    Tolerance:
    ±0.2nH
    CurrentRating(Amps):
    300 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    300mOhm Max
    Q@Freq:
    17 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    6GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    500 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0603 (1608 Metric)
    LQP18MN1N3C02D FAQ
    1. How to order LQP18MN1N3C02D on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQP18MN1N3C02D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQP18MN1N3C02D?
    LQP18MN1N3C02D Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.