LQP18MN27NG02D
LQP18MN27NG02D
Part Number :
LQP18MN27NG02D
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 27NH 100MA 2.4 OHM SMD
Datasheet :
LQP18MN27NG02D.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
155
Delivery Services :
LQP18MN27NG02D
Comments
    LQP18MN27NG02D Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQP18
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Thick Film
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    27 nH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    100 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    2.4Ohm Max
    Q@Freq:
    17 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.9MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    500 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0603 (1608 Metric)
    LQP18MN27NG02D FAQ
    1. How to order LQP18MN27NG02D on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQP18MN27NG02D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQP18MN27NG02D?
    LQP18MN27NG02D Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.