LQP18MN8N2C02D
LQP18MN8N2C02D
Part Number :
LQP18MN8N2C02D
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 8.2NH 150MA 800MOHM SM
Datasheet :
LQP18MN8N2C02D.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
657
Delivery Services :
LQP18MN8N2C02D
Comments
    LQP18MN8N2C02D Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQP18
    ProductStatus:
    Last Time Buy
    Type:
    Thick Film
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    8.2 nH
    Tolerance:
    ±0.2nH
    CurrentRating(Amps):
    150 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    800mOhm Max
    Q@Freq:
    17 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    3.6GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    500 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0603 (1608 Metric)
    LQP18MN8N2C02D FAQ
    1. How to order LQP18MN8N2C02D on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQP18MN8N2C02D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQP18MN8N2C02D?
    LQP18MN8N2C02D Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.