LQW2BAS8N2J00L
LQW2BAS8N2J00L
Part Number :
LQW2BAS8N2J00L
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 8.2NH 600MA 120MOHM SM
Datasheet :
LQW2BAS8N2J00L.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
861
Delivery Services :
LQW2BAS8N2J00L
Comments
    LQW2BAS8N2J00L Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0805 (2015 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQW2
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Air
    Inductance:
    8.2 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    600 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    120mOhm Max
    Q@Freq:
    50 @ 1GHz
    Frequency-SelfResonant:
    4.4GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    LQW2BAS8N2J00L FAQ
    1. How to order LQW2BAS8N2J00L on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQW2BAS8N2J00L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQW2BAS8N2J00L?
    LQW2BAS8N2J00L Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.