LQW2BHN68NG03L
LQW2BHN68NG03L
Part Number :
LQW2BHN68NG03L
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 68NH 460MA 230MOHM SMD
Datasheet :
LQW2BHN68NG03L.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
146
Delivery Services :
LQW2BHN68NG03L
Comments
    LQW2BHN68NG03L Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQW2
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    68 nH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    460 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    230mOhm Max
    Q@Freq:
    40 @ 200MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.2GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0805 (2012 Metric)
    LQW2BHN68NG03L FAQ
    1. How to order LQW2BHN68NG03L on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LQW2BHN68NG03L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LQW2BHN68NG03L?
    LQW2BHN68NG03L Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.