LT1121CS8-3.3#PBF
LT1121CS8-3.3#PBF
Part Number :
LT1121CS8-3.3#PBF
Manufacturer :
Analog Devices Inc.
Description :
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
Datasheet :
LT1121CS8-3.3#PBF.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2702
Delivery Services :
LT1121CS8-3.3#PBF
Comments
    LT1121CS8-3.3#PBF Specifications
    Category:
    Package/Case:
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
    Packaging:
    Tube
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    OutputConfiguration:
    Positive
    OutputType:
    Fixed
    NumberofRegulators:
    1
    Voltage-Input(Max):
    30V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.7V @ 150mA
    Current-Output:
    150mA
    Current-Quiescent(Iq):
    50 µA
    Current-Supply(Max):
    14 mA
    PSRR:
    58dB (120Hz)
    ControlFeatures:
    Enable
    ProtectionFeatures:
    Over Temperature, Reverse Polarity
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    LT1121CS8-3.3#PBF FAQ
    1. How to order LT1121CS8-3.3#PBF on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the LT1121CS8-3.3#PBF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LT1121CS8-3.3#PBF?
    LT1121CS8-3.3#PBF Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.