MAX15006CATT+
MAX15006CATT+
Part Number :
MAX15006CATT+
Description :
IC REG LINEAR POS ADJ 50MA 6TDFN
Datasheet :
MAX15006CATT+.pdf
In Stock :
3974
Delivery Services :
MAX15006CATT+
Comments
    MAX15006CATT+ Specifications
    Package/Case:
    6-WDFN Exposed Pad
    Packaging:
    Tube
    OutputType:
    Adjustable
    Voltage-Input(Max):
    40V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    1.8V
    Voltage-Output(Max):
    10V
    VoltageDropout(Max):
    0.6V @ 50mA
    Current-Output:
    50mA
    Current-Quiescent(Iq):
    15 µA
    PSRR:
    66dB (100Hz)
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    MountingType:
    Surface Mount
    MAX15006CATT+ FAQ
    1. How to order MAX15006CATT+ on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MAX15006CATT+ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MAX15006CATT+?
    MAX15006CATT+ Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.