MBMK2520T3R3M
MBMK2520T3R3M
Part Number :
MBMK2520T3R3M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 3.3UH 970MA 260MOHM SM
Datasheet :
MBMK2520T3R3M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
451
Delivery Services :
MBMK2520T3R3M
Comments
    MBMK2520T3R3M Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MCOIL™, MB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    970 mA
    Current-Saturation(Isat):
    1.4A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    260mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1008 (2520 Metric)
    MBMK2520T3R3M FAQ
    1. How to order MBMK2520T3R3M on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MBMK2520T3R3M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MBMK2520T3R3M?
    MBMK2520T3R3M Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.