MC78M15CDT
MC78M15CDT
Part Number :
MC78M15CDT
Manufacturer :
onsemi
Description :
IC REG LINEAR 15V 500MA DPAK
Datasheet :
MC78M15CDT.pdf
In Stock :
3415
Delivery Services :
MC78M15CDT
Comments
    MC78M15CDT Specifications
    Package/Case:
    TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Packaging:
    Tube
    Voltage-Input(Max):
    35V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    15V
    Current-Output:
    500mA
    PSRR:
    70dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    MC78M15CDT FAQ
    1. How to order MC78M15CDT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MC78M15CDT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MC78M15CDT?
    MC78M15CDT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.