MC78M18CT
MC78M18CT
Part Number :
MC78M18CT
Manufacturer :
onsemi
Description :
IC REG LINEAR 18V 500MA TO220AB
Datasheet :
MC78M18CT.pdf
In Stock :
2618
Delivery Services :
MC78M18CT
Comments
    MC78M18CT Specifications
    Package/Case:
    TO-220-3
    Packaging:
    Tube,Tube
    Voltage-Input(Max):
    35V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    18V
    Current-Output:
    500mA
    PSRR:
    70dB (120Hz)
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Through Hole
    MC78M18CT FAQ
    1. How to order MC78M18CT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MC78M18CT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MC78M18CT?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MC78M18CT.
    MC78M18CT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.