MDJE4040T3R3MM
MDJE4040T3R3MM
Part Number :
MDJE4040T3R3MM
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 3.3UH 2A 200 MOHM SMD
Datasheet :
MDJE4040T3R3MM.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
986
Delivery Services :
MDJE4040T3R3MM
Comments
    MDJE4040T3R3MM Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MCOIL™, MD
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2 A
    Current-Saturation(Isat):
    2A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    200mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MDJE4040T3R3MM FAQ
    1. How to order MDJE4040T3R3MM on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MDJE4040T3R3MM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MDJE4040T3R3MM?
    MDJE4040T3R3MM Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.