MDMK4040T1R0MMV
MDMK4040T1R0MMV
Part Number :
MDMK4040T1R0MMV
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 1UH 4.5A 36 MOHM SMD
Datasheet :
MDMK4040T1R0MMV.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
970
Delivery Services :
MDMK4040T1R0MMV
Comments
    MDMK4040T1R0MMV Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MCOIL™, MD
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    4.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    5A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    36mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MDMK4040T1R0MMV FAQ
    1. How to order MDMK4040T1R0MMV on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MDMK4040T1R0MMV price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MDMK4040T1R0MMV?
    MDMK4040T1R0MMV Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.