MHQ0603P20NHTD25
MHQ0603P20NHTD25
Part Number :
MHQ0603P20NHTD25
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 20NH 160MA 2 OHM SMD
Datasheet :
MHQ0603P20NHTD25.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
190
Delivery Services :
MHQ0603P20NHTD25
Comments
    MHQ0603P20NHTD25 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MHQ-P
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ceramic, Non-Magnetic
    Inductance:
    20 nH
    Tolerance:
    ±3%
    CurrentRating(Amps):
    160 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    2Ohm Max
    Q@Freq:
    16 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    2.4GHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    500 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0201 (0603 Metric)
    MHQ0603P20NHTD25 FAQ
    1. How to order MHQ0603P20NHTD25 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MHQ0603P20NHTD25 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MHQ0603P20NHTD25?
    MHQ0603P20NHTD25 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.