MIC37150-2.5WR
MIC37150-2.5WR
Part Number :
MIC37150-2.5WR
Description :
1.5 AMP, LOW VOLTAGE MICROCAP LD
Datasheet :
MIC37150-2.5WR.pdf
In Stock :
782
Delivery Services :
MIC37150-2.5WR
Comments
    MIC37150-2.5WR Specifications
    Package/Case:
    Spak-3 (3 Leads + Tab)
    Packaging:
    Bulk
    Voltage-Input(Max):
    6V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    2.5V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.5V @ 1.5A
    Current-Output:
    1.5A
    ProtectionFeatures:
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    MIC37150-2.5WR FAQ
    1. How to order MIC37150-2.5WR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MIC37150-2.5WR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MIC37150-2.5WR?
    MIC37150-2.5WR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.