MLF2012A1R0KTD25
MLF2012A1R0KTD25
Part Number :
MLF2012A1R0KTD25
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 1UH 80MA 300 MOHM SMD
Datasheet :
MLF2012A1R0KTD25.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
616
Delivery Services :
MLF2012A1R0KTD25
Comments
    MLF2012A1R0KTD25 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MLF
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    80 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    300mOhm Max
    Q@Freq:
    45 @ 10MHz
    Frequency-SelfResonant:
    120MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    10 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0805 (2012 Metric)
    MLF2012A1R0KTD25 FAQ
    1. How to order MLF2012A1R0KTD25 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MLF2012A1R0KTD25 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MLF2012A1R0KTD25?
    MLF2012A1R0KTD25 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.