MLG1608B1N2ST000
MLG1608B1N2ST000
Part Number :
MLG1608B1N2ST000
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 1.2NH 600MA 100MOHM SM
Datasheet :
MLG1608B1N2ST000.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
235
Delivery Services :
MLG1608B1N2ST000
Comments
    MLG1608B1N2ST000 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MLG
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ceramic, Non-Magnetic
    Inductance:
    1.2 nH
    Tolerance:
    ±0.3nH
    CurrentRating(Amps):
    600 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    100mOhm Max
    Q@Freq:
    8 @ 100MHz
    Frequency-SelfResonant:
    10GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0603 (1608 Metric)
    MLG1608B1N2ST000 FAQ
    1. How to order MLG1608B1N2ST000 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MLG1608B1N2ST000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MLG1608B1N2ST000?
    MLG1608B1N2ST000 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.