MLP2016V1R0MT0S1
MLP2016V1R0MT0S1
Part Number :
MLP2016V1R0MT0S1
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 1UH 1.2A 150 MOHM SMD
Datasheet :
MLP2016V1R0MT0S1.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
811
Delivery Services :
MLP2016V1R0MT0S1
Comments
    MLP2016V1R0MT0S1 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0806 (2016 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MLP
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    150mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    2 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0806 (2016 Metric)
    MLP2016V1R0MT0S1 FAQ
    1. How to order MLP2016V1R0MT0S1 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MLP2016V1R0MT0S1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MLP2016V1R0MT0S1?
    MLP2016V1R0MT0S1 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.