MLP2520V2R2MT0S1
MLP2520V2R2MT0S1
Part Number :
MLP2520V2R2MT0S1
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.1A 156MOHM SMD
Datasheet :
MLP2520V2R2MT0S1.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
160
Delivery Services :
MLP2520V2R2MT0S1
Comments
    MLP2520V2R2MT0S1 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MLP
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    156mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    2 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1008 (2520 Metric)
    MLP2520V2R2MT0S1 FAQ
    1. How to order MLP2520V2R2MT0S1 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MLP2520V2R2MT0S1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MLP2520V2R2MT0S1?
    MLP2520V2R2MT0S1 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.