MMA02040C1783FB300
MMA02040C1783FB300
Part Number :
MMA02040C1783FB300
Manufacturer :
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Description :
RES 178K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Datasheet :
MMA02040C1783FB300.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
5750
Delivery Services :
MMA02040C1783FB300
Comments
    MMA02040C1783FB300 Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    MELF, 0204
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MMA - Professional
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    178 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.4W, 2/5W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)
    Height-Seated(Max):
    NumberofTerminations:
    MMA02040C1783FB300 FAQ
    1. How to order MMA02040C1783FB300 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MMA02040C1783FB300 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MMA02040C1783FB300?
    MMA02040C1783FB300 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.