MPEV1D0630L1R0
MPEV1D0630L1R0
Part Number :
MPEV1D0630L1R0
Manufacturer :
KEMET
Description :
FIXED IND 1UH 13.1A 8.2MOHM SMD
Datasheet :
MPEV1D0630L1R0.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
929
Delivery Services :
MPEV1D0630L1R0
Comments
    MPEV1D0630L1R0 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    METCOM MPEV
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Metal Composite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    13.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    13A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    8.2mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    43MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 180°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    MPEV1D0630L1R0 FAQ
    1. How to order MPEV1D0630L1R0 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the MPEV1D0630L1R0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPEV1D0630L1R0?
    MPEV1D0630L1R0 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.